AKBUDAK MEYDAN OKUDU:

Dilek AKPINAR’IN  hazırlayıp sunduğu “EMEKLİNİN SESİ” programı’nın bu haft ...

9.4.2018 20:13:00

Dilek AKPINAR’IN  hazırlayıp sunduğu “EMEKLİNİN SESİ” programı’nın bu haftaki konuğu Türkiye Emekliler Derneği Şube Başkanı Cemal AKBUDAK oldu.

AKBUDAK, AKPINAR’IN sorularını yanıtladı.

İŞTE AKPINAR İLE AKBUDAK’IN SÖYLEŞİSİ:

İkinci bahar emekli evi ile ilgili yaştan dolayı bazı  sıkıntılar var, yaş sınırının sebebi nedir?

 

55 yaş sınırı var. 55 yaş sınırı her ne kadar istatistik verilere göre çıkmış olsa da, bunun böyle olmayacağını  esnetmemiz gerektiğini başkanımızla  görüştüm. Tabi ki dedi. göç yolunda  düzelir…  Zaman içerisinde bu sıkıntılar düzene girecektir.

_TOKİ projesiyle ilgili bir grup sizin üye toplamak adına insanları kandırdığınızı iddia ediyor.

 Siz insanları kandırıyor musunuz?

Biz insanları kandırıyorsak, Büyükşehir Belediyesi, SN. Valimiz  SN. Bakanımız  da mı kandırıyor?

Bizi suçlayanlar onları da suçlamış  oluyorlar. Biz sadece emekli konut sahibi olabilirsin diye öncülük yaptık. İki yer tespiti yapıldı. Mezitli ve  Toroslar’da .

_Süre uzadıkça, bizde emeklilerimiz  gibi sıkıntıya uğradık . Belediyelerimizden  alt yapı yapılacağına dair taahhütlerininde  alıp Toki’ye  yolladık.

En  son SN. Valimiz  bizi çağırdı , SN Bakanımız ın talimatıyla birkaç ay içerisinde Mezitli’deki yerin temelinin atılacağının müjdesini verdi. Bu aşamadan sonra SN. Başkanımızın temel atma müjdesini vermesini bekliyoruz.

AHMET SÖYLER TELEFONLA BAĞLANDI

Hadi biz yalan söylüyorsak, SN. Valimiz SN. Başkanımız da mı yalan söylüyor? Bizler sadece Toki’yle emekli arasında köprüyüz. Yalan diyenler temel atıldığında bakalım ne diyecekler?

Bu arada  gazeteci Ahmet SÖYLER  canlı yayına telefonla bağlanarak bir son dakika haberini paylaştı.

SÖYLER; Dün nükleer santralinin temel atma töreninde Kalkınma  Bakanımız SN. Lütfi ELVAN’LA konuştum SN.  Bakanımız;

“Mersinli  emekliler müşterih olsun bürokrasiden    kaynaklanan yavaşlıktan dolayı sıkıntılarımız vardı. Talimat verdik, ilk etap Mezitli’de  başlayacak. Ardından etap etap devam edecek. Yaşlıların emeklilerin duasını aldık, almaya devam edeceğiz” dedi.

 

SÖYLER; Ayrıca emekliler derneği seçimlerinde Cemal AKBUDAK’ı açıktan desteklediğini ifade etti.

_ Çiğdem DOKUZOĞLU’nun  başlattığı  birlikte yürüttüğünüz sosyal sorumluluk projelerini bizimle paylaşırmısınız?

Okuyalım okutalım kampanyası ve çocuklar üşümesin kampanyası. Bu kampanyalar ilköğretim çağındaki çocuklarımıza yönelik.  Çocuklar bizim çocuklarımız ...Ülkemizin  geleceği çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Yardım edebildiğimiz isimleri asla reklam yapmıyoruz bizde gizli. İyilik yapar görünme,  iyilik yap görünme.

 

DOKUZOĞLU BAĞLANDI

AKBUDAK’ın bu sözlerinin ardından yazar / medya danışmanı Çiğdem DOKUZOĞLU yayına telefonla bağlanarak ; “ biz kongrenin sonunda Cemal Başkanımla bu projelerle yola devam edeceğiz. Çocuklar üşümesin ve okuyalım okutalım kampanyasına Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal AKBUDAK ve yönetimi kucak açtılar ve sahiplendiler. Dilek AKPINAR’da medya desteği verdi. Medya gözümüz oldu. Dilek AKPINAR ‘a duyarlılığından dolayı çok teşşekkür ediyorum. Burudan açıkça ifade ediyorum  Cemal AKBUDAK ve yönetimini destekliyorum” dedi.

_ Huzur evini yıktırdığınız iddia ediliyor, huzur evini sizmi yıktırdınız?

Biz her ay 10 bin/ 15 bin arası zarar ediyorduk. Sözleşme süresinin sonu gelmişti, Büyükşehir belediyesinde fesh edilecekti.Ben emeklinin hakkını gözetmek zorundayım. Mecbur kaldık gazeteciler cemiyetinde basın açıklaması yaptık,  iş  insanlarına çağrıda bulunduk.Bir kişi bile ne lazım diye sormadı.Özel eğitim kurumlarından bize talep geldi.Yeni bir bina yaptılar,zarar ederken 13 bin kar etmeye başladık. Hangi kurumun başında olursanız olun,o kurumun hakkını aramak zorundasınız.

_Cemal AKBUDAK  her hangi bir siyasi partiden aday olacak mı ?

Biz kimsenin arka bahçesi olamayız. Açık ve net olmayacağım .

_Yeni dernek binasına neden geçtiniz?

Emeklilerimize yakışır ,lokali olan,toplantılarımızı rahat yapabileceğimiz bir binaya taşındık.Her şey emeklilerimizin rahatı için…

 

  • PAYLAŞ :
  • Yazdır
  • |
  • Google
  • |
  • |
  • |
  • Digg
  • |
  • Del.icio.us
Kalan karakter