FETÖ’YE KARŞI YILLARDIR MÜCADELE EDEN MAHMUT ARSLAN Fetö’ye yardımdan tutuklandı

Mahmut Arslan ve kardeşleri yıllardır kimi suçlamalarla karşı karşıya kaldılar. “ ...

9.7.2018 15:01:00

Mahmut Arslan ve kardeşleri yıllardır kimi suçlamalarla karşı karşıya kaldılar.

“Barzani’ye ve PKK’ya yardım etmek” suçlaması bir dönem moda idi…

Sonradan görüldü ki bu suçlamaları ısıtıp ısıtıp gündeme getirenlerin DEVLET İÇİNDEKİ FETÖ yapılması olduğu ortaya çıktı.

Arslan kardeşler daha 15 Temmuz darbesi olmadan devlet içindeki bu yapılanma ile mücadele ediyorlardı.

FETÖ özel yetkili savcıları Arslan kardeşlerin İstanbul yatırımlarına el koymuş ve 450 milyon dolar kaybetmelerini neden olmuştu.

Ama Mahmut Arslan ve kardeşleri tüm baskılara rağmen Devlet içindeki FETÖ’cülere karşı mücadelelerini sürdürdüler…

FETÖ kumpaslarını kuranların hakim, savcı, avukat , emniyetçi hemen hepsi daha sonra tutuklandılar.

İşte Arslan kardeşlerin FETÖ ile mücadelesinin böylesine bir arka planı var..

Şimdi mi ?

Şimdi Arslan kardeşler Fetö’ye yardım etmek iddiası ile göz altına alındılar..

Herkesin güleceği bir tiyatro.

Filan tarihte Arbel müşterisi borcunu Bank asya’nın filan şubesine göndermiş, Arbel muhasebesi de o parayı başka bankaya aktarmış…SUÇ bu..

İkinci suç mu?

Hırsızlık yaptığı iddiası ile işine son verilen aşçının iddiası,15 Temmuz darbe girişimi günü Mersinde garnizyon komutanı olan ve ilk tutuklananlardan olan Amiral ile Mahmut  Bey’ni el sıkışmaları..

Arbel dünya çapında bir şirket. Şu an Dünya Bakliyat Ticaretinin %25’ini tek başına yapan KÜRESEL BİR şirket.

Türkiye’ye gelen bir çok ülkenin bakanı Arbel’i ziyaret eder.Ayrıca Kırgızistan Cumhurbaşkanı gibi bir çok cumhurbaşkanı da ARBEL’i ziyaret etmiştir.

Ticaret Odası Meclis başkanı ve Akdeniz bakliyat-hububat ve yağlı tohum ihracatçılar birliği başkanı solarak hemen her davette yer alan Mahmut Arslan yine o dönemler Garnizyon komutanı olan Amiral’le aynı masada oturmuştur.

Üstelik Türk ve yabancı bakanlar başta olmak üzere bir çok yetkili yetkisiz ünlü kişinin ARBEL şirketini ziyaret ederek. Mahmut Arslan ve kardeşleri ile görüşmesi ne kadar doğalsa, örneğin Valilerin, Emniyet müdürlerinin ve Amirallerinde Arbel ziyareti o kadar normaldir.

Bunun neresi suç?

Komik ama Mahmut Arslan’ın tutuklanma nedeni bu iki gerekçe…

Mahmut Arslan’ın sorgusu sırasında Avukatlarının tutanaklara geçen ifadelerini aynen yayınlıyorum:

ŞÜPHELİ MÜDAFİİ AV ORHAN OĞUZ ÇETİNKAYA’dan SORULDU:

Meslektaşım Yaprak hanımın beyanlarına aynen iştirak ediyorum. Müvekkilim yardımlarını devlete yaptığı için. Okul hastane sağlık ocakları, cami yaptırdığı için bu yapımın tüm yardım taleplerini reddettiği için tabiri caizse bu yapı tarafından müvekkilime savaş açılmıştır. Bu savaşta emniyetin içerisinde çöreklenmiş özellikle TEM, KOM, İstihbarat şubelerde görevli polisler, Mersin ve Adana adliyesinde görevli bu yapıya ait Hakim ve Savcılar ile kumpas dosyaları hazırlanmış yine bu yapıya ait basın yayın organlarıyla müvekkilim ve ailesi hakkında çarşaf çarşaf haberler yapılarak itibarsızlaştırma yapılmıştır. O dönem itibariyle de başarılı da olmuşlardır. Şirketlerine mal varlıklarına el konulmuş, şirketler batırılmıştır. Bu nedenle müvekkilimin şu anda FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak ve yardım etmek suçlamasıyla gözaltına alınmasını aklımız almıyor. Müvekkilim FETÖ mağduru olarak Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde bir çok ifade vermiştir. Şu anda müvekkilim mağdur edildiği örgüte üye olmak suçlaması ile 4 gündür gözaltında bulunmaktadır. Müvekkilim 65 yaşında olup birçok sağlık sorunları vardır. Müvekkilim uzun yıllardır Türkiye’deki en büyük 500 şirketi içerisinde yer alan bir şirketin yöneticisi konumundadır. Kaçması gibi bir durum söz konusu olamaz. Gözaltı kararı çıkartıldıktan sonra emniyete avukatı ile birlikte gelip teslim olmuştur. Bu nedenle bu mağduriyetin giderilmesini, müvekkilimin serbest bırakılmasını  talep ediyoruz. Dedi. İfade bitiş saati. 12:31

 Ceza Muhakemesi Kanununun 147’nci maddesinde yazılı hususların yerine getirilmesinden sonra tutanak okunup, ifade veren ile hazır bulunanlar tarafından imza altına alınmıştır. 08/07/2018


  • PAYLAŞ :
  • Yazdır
  • |
  • Google
  • |
  • |
  • |
  • Digg
  • |
  • Del.icio.us
Kalan karakter