MERSİNDE YENİ VE MODERN BİR MAHALLE DOĞUYOR

MERSİNDE YENİ VE MODERN BİR MAHALLE DOĞUYOR

Akdeniz ilçesi sınırlarında kalan Barış Mahallesi’nde, inşaat çalışmalarında yüzde 65’i tamamlanan ve ilk etapta 415 konut, 50 dükkân, ticaret ve kültür merkezi, 1’er cami ve kreş ile çevre düzenlemesini kapsayan kentsel dönüşüm projesinde, hak sahibi vatandaşlara ilk anahtarların 2024 yılı içinde teslimi hedefleniyor. Proje alanındaki inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, […]

Akdeniz ilçesi sınırlarında kalan Barış Mahallesi’nde, inşaat çalışmalarında yüzde 65’i tamamlanan ve ilk etapta 415 konut, 50 dükkân, ticaret ve kültür merkezi, 1’er cami ve kreş ile çevre düzenlemesini kapsayan kentsel dönüşüm projesinde, hak sahibi vatandaşlara ilk anahtarların 2024 yılı içinde teslimi hedefleniyor.

Proje alanındaki inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, kent merkezinde yeni ve güvenli bir yaşam alanının yükseldiğini söyledi. Çay Mahallesi için hazırladıkları 330 yeni konutu kapsayan projenin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirten Başkan Gültak, yeni dönemde 5 mahallede daha kentsel dönüşümü hayata geçirmek istediklerini kaydetti.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Akdeniz Belediyesi’nin desteğiyle kent merkezinde yer alan Barış Mahallesi’nde 35 dönümlük alanda uygulanan kentsel dönüşüm projesinde inşa çalışmaları aralıksız sürüyor. Barış Mahallesi’nin depreme dayanıklı hale getirilmesi hedefiyle 2021’de başlayan projede, 30 blokta 3+1 ve 2+1 oturumlu 415 konut, 50 dükkân, cami, kreş, ticaret merkezi ile kültür evi yer alıyor. Kaba inşaatları tamamlanan bloklarda dış cephe işlemleri ile dairelerin ince işçiliklerinin sürdürüldüğü projede, ticaret merkezi ve kültür evinin de yapımına başlandı.

Vatandaşların yüzde 91’i ile anlaşma sağlandı

Bölgede devam eden inşa çalışmalarını yerinde inceleyen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Akdeniz Belediye Başkanı Gültak, Mersin ve Akdeniz’de yaşayan vatandaşların, her yönüyle yeni, güvenli konutlarla birlikte modern yaşam alanlarına kavuşması için çaba gösterdiklerini ifade etti. İlçede ilk olarak Çay Mahallesi’nde uygulanan 415 konutluk yerinde kentsel dönüşüm projesinde vatandaşların yeni evlerine kavuştuğunu ve yerleştiğini hatırlatan Başkan Gültak, aynı mahallede 330 konut daha inşa edilmesi için hazırladıkları projenin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca kabul edildiğini söyledi.

“İnşaat çalışmalarının yüzde 65’i tamamlandı”

Başkan Gültak, Barış Mahallesi’nde gerçekleşen inşa çalışmalarında da önemli ilerlemeler sağlandığını belirterek; “Projede konutların yanı sıra iş yeri, cami, kreş ve yeşil alan gibi donatılar olacak. Şu anda çalışmalar hızla ve aralıksız bir şekilde devam ediyor. Burada çok sayıda blokta kaba inşaat tamamlandı, 3-4 blok dışında hepsinin temeli atıldı. İnşaat çalışmalarının yüzde 65’i

tamamlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM