BÜYÜKŞEHİR’DEN DAYANIŞMA DOLU PROJE: KOOPERATİF MARKET

BÜYÜKŞEHİR’DEN DAYANIŞMA DOLU PROJE: KOOPERATİF MARKET

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kooperatiflere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kooperatif Market’, Trafik Park’ta hizmete açıldı. Ürettikleri ürünleri ekonomiye kazandırmak amacıyla kooperatif kuran üretici kadınlar, ürünlerini ‘Kooperatif Market’te daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı buluyor. Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren kooperatiflerin yörelerine ait doğal ve taze ürünleri, Trafik Park’ı ziyaret eden vatandaşları bekliyor.       […]

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kooperatiflere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kooperatif Market’, Trafik Park’ta hizmete açıldı. Ürettikleri ürünleri ekonomiye kazandırmak amacıyla kooperatif kuran üretici kadınlar, ürünlerini ‘Kooperatif Market’te daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı buluyor. Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren kooperatiflerin yörelerine ait doğal ve taze ürünleri, Trafik Park’ı ziyaret eden vatandaşları bekliyor.

 

 

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kooperatiflere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Kooperatif Market’, Trafik Park’ta hizmete açıldı. Ürettikleri ürünleri ekonomiye kazandırmak amacıyla kooperatif kuran üretici kadınlar, ürünlerini ‘Kooperatif Market’te daha geniş kitlelere ulaştırma imkânı buluyor. Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren kooperatiflerin yörelerine ait doğal ve taze ürünleri, Trafik Park’ı ziyaret eden vatandaşları bekliyor.

 

Büyükşehir’in kadına ve yerel üretime destek vermek amacıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan ‘Kooperatif Market’, açılır açılmaz vatandaşların uğrak noktası olmaya başladı. Trafik Park’a gelen aileler, özellikle doğal ve temiz ürün olması sebebiyle markette yer alan ürünlere yoğun ilgi gösteriyor. Sevdikleri ve çocukları için hem lezzetli hem de sağlıklı yiyecekler yapmak isteyen aileler, marketten eli boş dönmüyor.

 

Samandağ Kadın Kooperatifi, Arıcılar Birliği, Hazek Kadın Kooperatifi, Mardin Kekik Kadın Kooperatifi, Medeniyetler Bahçesi Kadın Kooperatifi, Urla Kadın Kooperatifi, Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi, Mut Kadın Girişimciler Üretimi ve İşletimi Kooperatifi, Tarsus Eshab-ı Kehf Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Çaltıbozkır Üretim ve Pazarlama Kooperatifi, Anamur Kadın Girişimi Üretim Ve İşletme Kooperatifi, Miss Dolap Kadın Kooperatifi, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Erzin Kadın Kooperatifi’nin reçel, salça, erişte, sos, enginar, zeytinyağı, baharatlar, bitkisel yağ, bal, kurutulmuş meyve, zeytin, konserve gibi birbirinden lezzetli ürünleri ‘Kooperatif Market’te alıcıların beğenisine sunuluyor.

 

Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer ve markette ürünleri yer alan Kooperatif yöneticileri, ‘Kooperatif Market’i ziyaret ederek ürünleri inceledi.

 

Seçer: “Amacımız kadın emeğinin değerlendirilmesi ve yerel üretimin güçlendirilmesi”

‘Kooperatif Market’in, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve yerel üretimin güçlendirilmesi fikriyle ortaya çıktığını aktaran Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Türkiye’nin değişik yörelerindeki kadın üreticiler ve kooperatiflerin yöresel ürünlerinin marketin raflarında yerini aldığını belirtti. Seçer, “Burada çok özel ürünler var. Urla Kooperatifi’nin enginarına, Mardin Kekik Kooperatifi’nin, Hatay’dan ve Mersin’de kadın kooperatiflerinin özel ürünlerine ulaşabilirsiniz” dedi. Markette yapılan alışverişlerin kadınların güçlenmesine katkı sunacağını vurgulayan Seçer, kooperatiflerin desteklenmesinin yerel üretime sahip çıkmak anlamını taşıdığını ifade etti. Market içerisinde yer alan ürünlerin raf koşullarına uygun olması gerektiğini ve bunun da kooperatiflerin kendilerini iyileştirme ve geliştirme yönünde yol almalarına yol açtığını söyleyen Seçer, herkesi kooperatif Market’i ziyaret etmeye davet etti.

 

Durnaoğlu: “Bu tür çalışmalar bize örnek oluyor ve önümüzü açıyor”

Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Gül Durnaoğlu ise Büyükşehir’in üretime teşvik eden çalışmalarının kendilerini motive ettiğini belirterek, “Kooperatifler ve üretici kadınlar olarak en büyük sorunumuz ürettiğimiz ürünlerin pazarlanması. Her bir kadının evlerinde ürettiği ürünler var ama bunun kamusal alanda bir karşılığının olması çok önemli. Bu tür çalışmalar ve

yerler ürettiğimiz ürünlerin geliştirilmesi ve markalaşması noktasında bize örnek oluyor ve önümüzü açıyor. Bu anlamda çok kıymetli buluyorum. Mezitli Solinova Üretici Kadın Kooperatifi adına başkanımıza da teşekkür ediyoruz” dedi. Vatandaşları marketi ziyaret etmeye çağıran Durnaoğlu, “Ürünlerimizle tanışsınlar, herkes faydalansın. Özellikle burada çok güzel bir yerde olmuş. Çocuklar ve aileleri geliyor. Aileler, doğa dostu, ilaçsız ürünleri buradan alıp çocuklarına gönül rahatlığıyla yedirebilirler” diye konuştu.

 

Doğan: “Mersin Büyükşehir’in kadın emeğine ve kadın kooperatiflerine inanılmaz destekleri var”

Anamur Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Neslihan Doğan da, “Kooperatifimizin ürününün böyle bir ortamda sergileniyor ve emeklerimize kıymet veriliyor olması, bizim istediğimiz satış ofisinin Mersin Büyükşehir’de açılıp bize bu şekilde katkı sağlamaları bizi çok mutlu etti. Bu anlamda gurur verici bir çalışma” diyerek Büyükşehir’e teşekkürlerini iletti. Büyükşehir’in kadın emeğini görünür kılan çalışmalarını çok başarılı bulduğunu sözlerine ekleyen Doğan, “Kadın emeğine ve kadın kooperatiflerine inanılmaz destekleri var. Gerçekten maddi-manevi anlamda çok destekleniyoruz. Arkamızda çok büyük bir güç var ve bunu hissediyoruz. Büyükşehir ve Mersin’deki diğer kooperatiflerle bir aile gibi olduk. Güzel bir iş birliği içindeyiz. Kooperatif Market’te de bunu görüyorsunuz. Tüm kooperatiflerin ürünleri burada sergileniyor ve hepsi özel ürünler. O yönden de keyif verici. Biz özel ürün yapıyoruz ve bunu burada sergiliyoruz” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM