SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON

SİLAH KAÇAKÇILARINA OPERASYON

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Tarsus Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliğimizce silah ve mühimmat kaçakçılığı ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda şüphelilerin doğu illerinden temin ettikleri ruhsatsız tabancaları ikamet adreslerinde muhafaza ettikleri ve müşterilerini bularak sattıkları yönünde bilgilere ulaşılmıştır.   Bu kapsamda Tarsus İlçesinde K.V.D., S.B., F.E. , B.K., […]

Mersin Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü Tarsus Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliğimizce silah ve mühimmat kaçakçılığı ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan çalışmalarda şüphelilerin doğu illerinden temin ettikleri ruhsatsız tabancaları ikamet adreslerinde muhafaza ettikleri ve müşterilerini bularak sattıkları yönünde bilgilere ulaşılmıştır.

 

Bu kapsamda Tarsus İlçesinde K.V.D., S.B., F.E. , B.K., R.T., S.A.E., M.E.K. isimli toplam 7 şüpheli şahsın yakalanmalarına yönelik eş zamanlı operasyon yapılmıştır.

Operasyon sonucunda;

– 6 adet ruhsatsız tabanca

– ⁠1 adet pompalı tüfek

– ⁠1 adet tek kırma tüfek

– ⁠23 adet 9.19 mermi

– ⁠25 adet 7.65 mermi

– ⁠15 adet av tüfeği kartuşu ele geçirilmiş, 5 şüpheliye yönelik 6136 SKM suçu kapsamında adli işlem yapılmıştır. 2 firari şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM