Türkiye’nin Gazze için gönderdiği sağlık yardımı Mısır’a ulaştı

Türkiye’nin Gazze için gönderdiği sağlık yardımı Mısır’a ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Gazze için gönderilen sağlık yardımlarıyla ilgili açıklamada bulundu. Koca, paylaşımında 1,2 ton ortez, protez ve atölye malzemesinden oluşan sağlık yardımının Mısır’a ulaştığını duyurdu. Koca, “Türkiye, 7 Ekimden bu yana insanlığın sınav konusu olan Gazze dramının yol açtığı yaraları sarmaya devam edecek.” dedi. 155 Gazzeli Türkiye’ye geliyor İsrail’in saldırılarının […]

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından Gazze için gönderilen sağlık yardımlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Koca, paylaşımında 1,2 ton ortez, protez ve atölye malzemesinden oluşan sağlık yardımının Mısır’a ulaştığını duyurdu.

Koca, “Türkiye, 7 Ekimden bu yana insanlığın sınav konusu olan Gazze dramının yol açtığı yaraları sarmaya devam edecek.” dedi.

155 Gazzeli Türkiye’ye geliyor

İsrail’in saldırılarının sürdüğü Gazze’den Mısır’a geçişleri sağlanan hastalar ile refakatçileri, Milli Savunma Bakanlığına ait uçakla tedavi için Türkiye’ye getiriliyor.

A400M uçağı, 18’i sedyeli 49 hasta, çoğunluğu çocuk 106 refakatçi ve 12 sağlık personeliyle Etimesgut Askeri Havaalanı’na iniş yapmak üzere TSİ 16.00’da Mısır’ın El-Ariş Havalimanı’ndan havalandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM