Marmara’nın dalgalarına dayanamadı! 6 denizci kayboldu

Marmara’nın dalgalarına dayanamadı! 6 denizci kayboldu

Murat Altıntaş’ın sahibi olduğu ‘Batuhan A.’ gemisi Marmara Adası’ndaki mermer ocaklarından aldığı yükleri düzenli olarak Gemlik Limanı’na taşıyordu. 1971 yılında inşa edilen ‘Batuhan A.’ oldukça yorgun bir gemiydi. Önceki gece de Marmara Adası’ndan dolomit taşı yükledi ve denize açıldı. İddialara göre 53 yaşındaki 900 tonluk gemiye 1150 ton yüklenmişti. 07.12’DE BAĞLANTI KOPTU Kaptan Mehmet Uyanık ve başmühendis Murat Çalışkan tecrübeli denizcilerdi. […]

Murat Altıntaş’ın sahibi olduğu ‘Batuhan A.’ gemisi Marmara Adası’ndaki mermer ocaklarından aldığı yükleri düzenli olarak Gemlik Limanı’na taşıyordu. 1971 yılında inşa edilen ‘Batuhan A.’ oldukça yorgun bir gemiydi. Önceki gece de Marmara Adası’ndan dolomit taşı yükledi ve denize açıldı. İddialara göre 53 yaşındaki 900 tonluk gemiye 1150 ton yüklenmişti.

07.12’DE BAĞLANTI KOPTU

Kaptan Mehmet Uyanık ve başmühendis Murat Çalışkan tecrübeli denizcilerdi. ‘Batuhan A.’nın diğer mürettebatı ise aynı zamanda geminin sahibi olan Murat Altıntaş, kayıtlarda aşçı olarak geçen gemici Zeynep Kılınç, makine stajyeri Ahmet Atav ve yağcı olarak görev yapan bir denizciydi. Gemi İmralı Adası’nın 10 kilometre açıklarına geldiğinde AIS sinyallerine göre iki kez durdu. Muhtemelen makine arızası yapmıştı. Hava rüzgârlı, deniz de dalgalıydı. Dalgaların boyu zaman zaman 3.5 metreyi buluyordu. Batuhan A. dün saat 06.28’de telsizden yardım istedi. 06.32’de de acil durum sinyali verdi. Gemiyle bağlantı saat 07.12’de koptu. Bölgeye gönderilen kurtarma gemileri boş bir can salı buldu ancak ne gemiden ne de personelden haber yoktu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM